на русском языке     

Загальні відомості про міжнародне посвідчення водіяЗовнішній вигляд міжнародного посвідчення водіяСписок необхідних документів, вартість та строки оформлення міжнародного посвідчення водіяАвіаквитки у будь-яку точку світуКонтактні дані та співробітництво при оформленні міжнародного посвідчення водія  
Через те що департаментом ДАІ тимчасово призупинено видачу посвідчень водія міжнародного зразка, наразі здійснюється лише заміна національних водійських посвідчень попередніх зразків на водійське посвідчення нового зразка.

Посвідчення Водія Міжнародного Зразка ДАІ МВС України. Зовнішній Вигляд Та Юридичні Аспекти Використання Міжнародного Посвідчення Водія .

 

Незалежно від того,

куди ви вірішете відправитися,

на автомобілі

ви відвідаєте набагато більше

незабутніх місць нашої планети,

ніж на туристичних автобусах та потягах.

Ця подорож залишиться у вашій пам'яті назавжди.

 

"Юридичні Аспекти Використання Міжнародного Посвідчення Водія"

Ознайомившись із загальними відомостями про міжнародне посвідчення водія, а також з можливими наслідками у разі відсутності посвідчення водія міжнародного зразка при керуванні та оренді авто за кордоном, в цьому розділі давайте розглянемо міжнародне законодавство, що регулює міжнародний дорожній рух.

А почнемо нашу подорож по існуючим міжнародним договорам з...

"Зовнішній Вигляд Посвідчення Водія Міжнародного Зразка"

Міжнародне посвідчення водія, що видається ДАІ МВС України, повністю відповідає Міжнародній Конвенціі Про Дорожній Рух, підписаній у Відні 8 листопада 1968.

Документ представляє собою сіру книжку з дев'ятьма сторінками, перекладений на шість мов: українська, англійська, німецька, іспанська, російська та французська.

Вимоги до національного та міжнародного посвідчення водія регулюються ГСТУ 78-45-002-2002. Детальніше з вимогами до міжнародного водійського посвідчення ви можете ознайомитися на офіційному сайті ДАІ МВС України.

В таблиці наведені фотографії всіх сторінок посвідчення водія міжнародного зразка (для збільшення розміру зображення просто натисніть на ньому)

Міжнародне посвідчення водія титульна сторінка. Натисніть для збільшення зображення Міжнародне посвідчення водія 1-2 сторінки. Натисніть для збільшення зображення Міжнародне посвідчення водія 3-4 сторінки. Натисніть для збільшення зображення
Міжнародне посвідчення водія титул Міжнародне посвідчення водія 1-2 Міжнародне посвідчення водія 3-4
Міжнародне посвідчення водія 5-6 сторінки. Натисніть для збільшення зображення Міжнародне посвідчення водія 7-8 сторінки. Натисніть для збільшення зображення Міжнародне посвідчення водія 9-10 сторінки. Натисніть для збільшення зображення
Міжнародне посвідчення водія 5-6
Міжнародне посвідчення водія 7-8 Міжнародне посвідчення водія 9-10

"Визнання Національного Та Міжнародного Посвідчень Водія Іноземними Державами"

Українські посвідчення водія визнаються далеко не всіми державами світу.

На данний момент у світі існують два міжнародні договори, які регулюють питання визнання національних та міжнародних водійських посвідчень за межами країни видачі: Міжнародна Конвенція Про Дорожній Рух, підписана у Женеві 19 вересня 1949 року, та Міжнародна Конвенція Про Дорожній Рух, підписана у Відні 8 листопада 1968 року.

"Країни, що Підписали Віденску та Женевську Конвенції"

До Віденської Конвенції Про Дорожній Рух 1968 року приєдналися наступні країни: Австрія, Багами, Бахрейн, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Боснія, Бразилія, Великобританія, Венесуела, Гайана, Гана, Герцеговина, Греція, Грузія, Данія, Еквадор, Естонія, Заїр, Зімбабве, Ізраїль, Індонезія, Іран, Іспанія, Італія, Казахстан, Коста-Ріка, Кот-д'Івуар, Куба, Кувейт, Латвія, Литва, Люксембург, Македонія, Марокко, Мексика, Монако, Нігер, Німеччина, Норвегія, Пакистан, ПАР, Польща, Португалія, Республіка Корея, Республіка Молдова, Росія, Румунія , Сан-Марино, Сейшельські острови, Сенегал, Словаччина, Словенія, Таджикистан, Таїланд, Туркменістан, Узбекистан, Україна, Уругвай, Угорщина, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, ЦАР, Чеська Республіка, Чилі, Швейцарія, Швеція, Югославія.

До Женевської Конвенції Про Дорожній Рух 1949 року приєдналися наступні країни: Австралія, Албанія, Алжир, Андорра, Аргентина, Бангладеш, Беліз, Бенін, Ботсвана, Ватикан, Гаїті, Гамбія, Гватемала, Гібралтар, Гонконг, Гренада, Домініканська Республіка, Єгипет, Західне Самоа, Індія, Ірландія, Ісландія, Йорданія, Камбоджа, Канада, Кіпр, Киргизія, Китай, Конго, Лаос, Лесото, Ліван, Мавританія, Мадагаскар, Малаві, Малайзія, Малі, Мальта, Намібія, Нідерланди, Нова Зеландія, Нова Каледонія, Папуа-Нова Гвінея, Парагвай, Перу, Руанда, Сан -Люція, Свазіленд, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сінгапур, Сирія, США, Сьєрра-Леоне, Тайвань, Танзанія, Того, Тринідад і Тобаго, Туніс, Туреччина, Уганда, Фіджі, Французька Полінезія, Ямайка, Японія.

"Віденська Конвенція"

Україна приєдналася до Віденської Конвенції, тому згідно статті 41 (водійські посвідчення) пункту 2 підпунктам а) та с) усі країни, що приєдналися до Віденської Конвенції забов'язані визнавати українські національні та міжнародні водійські посвідчення.

2. Договірні Сторони визнають:

a) будь-яке національне водійське посвідчення, складене на їх національною мовою або на одному з їхніх національних мов, або, якщо воно не складено такою мовою, супроводжується завіреним перекладом;

b) будь-яке національне водійське посвідчення, відповідне приписами Додатка 6 до цієї Конвенції, і

c) будь-яке міжнародне посвідчення водія, відповідне приписами Додатка 7 до цієї Конвенції, дійсними на своїй території для керування автомобілем, відповідним категорії або категорій транспортних засобів, на керування якими видано посвідчення, за умови, що зазначене посвідчення є дійсним і що воно видано іншої Договірної Стороною або одним з її територіальних підрозділів, або об'єднанням, уповноваженим на те цієї Договірної Стороною або одним з її територіальних підрозділів. Положення цього пункту не застосовуються до водійського посвідчення учня - водія.

Але в 2004 році до Конвенції були прийняті поправки, згідно з якими, вже не визнаються будь-які національні водійські посвідчення, а визнаються лише національні водійські посвідчення, що відповідають додатку 6 та міжнародні водійські посвідчення, що відповідають додатку 7.

2. A) Договірні Сторони визнають:
i) будь-яке національне водійське посвідчення, відповідне приписами додатка 6 до цієї Конвенції;
ii) будь-яке міжнародне посвідчення водія, відповідне приписами додатка 7 до цієї Конвенції, за умови, що воно пред'являється разом з відповідним національним водійським посвідченням, дійсним на своїй території для керування транспортним засобом, відповідним категорії або категорій транспортних засобів, на керування якими видано посвідчення, за умови, що зазначені посвідчення є дійсними і що вони видані іншою Договірної Стороною або одним з її територіальних підрозділів або об'єднанням, уповноваженим на те цієї Договірної Стороною;

Згідно з прийнятими поправками, визнаються лише національні посвідчення водія, що відповідають вимогам додатка 6. Але усі види національних водійських прав не відповідають пункту 6 додатка 6, тому що не усі записи в українських водійських правах транслітеровані латиницею.

6. Усі записи, що вносяться до посвідчення, повинні виконуватися літерами латинського алфавіту. У разі використання інших букв ці записи мають також транслітеруватись літерами латинського алфавіту.

Згідно статті 43, національні і міжнародні посвідчення, видані до 28 березня 2011 року залишаються чинними.

Стаття 43 (Перехідні положення)
Змінити існуючий текст наступним чином:
"1. Договірні Сторони повинні видавати національні водійські посвідчення відповідно до нової редакції додатка 6 не пізніше ніж через п'ять років після її вступу до силу. Національні водійські посвідчення, видані згідно з попередніми редакціями статей 41, 43 і додатка 6 цієї Конвенції до закінчення цього строку, визнаються в протягом терміну їх дії.
2. Договірні Сторони повинні видавати міжнародні водійські посвідчення відповідно до нової редакції програми 7 не пізніше ніж через п'ять років після її вступу до силу. Міжнародні водійські посвідчення, видані згідно з попередніми редакціями статей 41, 43 і додатку 7 цієї Конвенції до закінчення цього строку, залишаються дійсними з урахуванням положень пункту 3 статті 41. ".

Тобто, країни, що підписали Віденьську конвенцію, повинні визнавати на своїй території і національне і міжнародні українські посвідчення водія. Це теоретично - в країнах, що приєдналися до Віденської Конвенції про дорожній рух, виникають проблеми з поліцією, яка відмовляється визнавати національні посвідчення водія.

З повним текстом Віденської Конвенції ви можете ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України, перейшовши за наступними посиланнями: повний текст Віденської Конвенції, поправки до Віденської Конвенції 2004 року.

"Посвідчення Водія Міжнародного Зразка та Постійне Місце Проживання"

Часто виникає запитання, чи дійсне міжнародне водійське посвідчення в країні, в якій ви працюєте або проживаєте тривалий час, і чи потрібно змінювати водійське посвідчення на національне посвідчення водія іноземної країни. Давайте звернемося до тексту Віденської Конвенції.

Згідно з поправками 2004 року до статті 41 пункту 2 підпункту b Віденської Конвенції про дорожній рух:

b) водійські посвідчення, видані однією Договірною Стороною, повинні визнаватися на території іншої Договірної Сторони до моменту, з якого дана територія стає звичайним місцем проживання власника посвідчення;

Давайте розглянемо, що ж розуміється у документі під звичайним місцем проживання. Допоможе розібратися в цьому питанні пункт 5 статті 41 (відповідно до поправок 2004 року).

5. Міжнародне посвідчення водія може видаватися лише на підставі національного водійського посвідчення, виданого з урахуванням мінімальних вимог, передбачених у цій Конвенції. Міжнародне посвідчення водія видається тільки Договірною Стороною, на території якої власник має звичайне місце проживання, що видала національне водійське посвідчення чи визнає національне водійське посвідчення, видане іншою Договірною Стороною; воно є недійсним на цій території.

Виходить, що оформляючи міжнародне водійське посвідчення на території України, саме Україна, а не яка-небудь інша держава, де ви працюєте або проживаєте, є звичайним місцем проживання. Водійське посвідчення міжнародного зразка дійсне на території всіх інших держав, крім України.

Пам'ятайте, що інша країна не зобов'язана визнавати міжнародне посвідчення водія, видане в Україні, після отримання вами громадянства цієї країни або дозволу на постійне проживання.

"Женевська Конвенція та Інші Країни"

Країни, що підписали Женевську Конвенцію та країни, що не підписали жодного із зазнечених міжнародних договорів, українські національні водійські посвідчення не визнають, тому що записи в них не продубльовані латиницею. Переважна більшість цих країн визнає українське міжнародне посвідчення водія.

Чим же відрізняються вимоги до міжнародного посвідчення водія Женевської та Віденської Конвенції? Всі поля, що вимагає Женевська Конвенція, присутні і у міжнародному посвідченні водія, яке задовольняє вимогам Віденської конвенції. Також Віденська Конвенція не зобов'язує перекладати посвідчення водія міжнародного зразка на китайську та арабську мови. Відмінність в записаних данних заключається лише в розташуванні деяких полів. Саме тому що вимоги до посвідчень в Віденьскій та Женевській Конвенції однакові, а відрізняється лише місце знаходження деяких полів, міжнародні посвідчення водія, що задовольняють вимогам Віденської Конвенції про дорожній рух, визнають майже всі країни, що підписали Женевську Конвенцію. Детальніше з повним текстом на англійській мові та вимогами до посвідчення водія міжнародного зразка Женевської Конвенції ви можете ознайомитися, перейшовши за наступним посиланням.

"Визнання Водійських Посвідчень За Межами України"

У наступній таблиці наведені дані, про визнання національного та міжнародного водійських посвідчень у країнах, що підписали Женевську та Віденску Конвенції.

  Країни, що приєдналися до Віденської Конвенції Країни, що приєдналися до Женевської Конвенції Інші країни світу
Керування авто Оренда авто Керування авто Оренда авто Керування авто Оренда авто
Національне посвідчення водія ДозволеноЗалежить від країни Залежить від країни Заборонено Заборонено Заборонено Заборонено
Міжнародне посвідчення водія Дозволено Дозволено ДозволеноЗалежить від країни Дозволено ДозволеноЗалежить від країни Дозволено

"Практика Керування Автомобілем"

Та на практиці досить часто поліція вимагає міжнародне водійське посвідчення навіть у країнах, що підписали Віденську Конвенцію. Найбільш проблемними країнами з точки зору визнання українських національних водійських посвідчень у Європі є Греція та Італія, де місцева поліція вимагає міжнародне посвідчення водія. Але подібне дуже часто зустрічається у всіх інших країнах.

Дуже часто трапляються випадки відмови видачі автомобіля в оренду, навіть у тих країнах, де повинні визнаватися українські національні посвідчення водія. Це пов'язано за тим, що національне посвідчення водія не є посвідченням особистості.

Статистика відвідувань нашого сайту показала, що багато наших громадян стикаються з необхідністю оформлення міжнародних водійських прав вже знаходячись за межами України. Це можно віднести як до країн, що підписали Віденську Конвенцію, де теоретично мають визнавати українські національні посвідчення водія, так і в інших країнах. Хоча ми займаємося оформленням прав водія міжнародного зразка і для громадян, що знаходяться за межами України, і ви можете отримати міжнародне водійське посвідчення у будь-якій точці світу, набагато дешевше для вас буде оформити його в Україні.

"Оформлення Міжнародного Посвідчення Водія"

Ми позбавимо вас від усіх проблем пов'язаних з оформленням міжнародних водійських прав. Вам необхідно лише надіслати електронною поштою або іншим зручним для вас способом копії необхідних документів та отримати міжнародне водійське посвідчення в зручному для вас місці.

Оформіть права водія міжнародного зразка зараз, і, коли вони вам знадобляться, вони завжди будуть з вами.

 

Copyright © 2009 - All rights reserved.